Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yrd Doç Dr Turgut ŞAHİNÖZ
Yrd Doç Dr Turgut ŞAHİNÖZ
15.05.1970 Gümüşhane Torul Harmancık Köyü doğumludur. İlk, orta ve liseyi Torul'da (1975-1986) tamamladı.
25 Mart 2011, 22:25

                1993 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Erzurum Olur, Aşkale ve Ankara Temelli Sağlık Ocağı’nda 3 yıl pratisyen hekim olarak görev yaptı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında ihtisasını tamamlayıp uzman oldu. (1996–1999) Malatya ve Gaziantep’te uzman hekim ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

                 GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın desteğiyle 2000–2003 arası “GAP Halk Sağlığı Projesi”nde Ekip Başı olarak yer aldı. 2002’de Gaziantep Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesine Şube Müdürü olarak atandı. 2003–2004 arası Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.  2004–2006 arası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Hollanda Amsterdam’da incelemelerde bulundu. Kocaeli “Hane Halkı Tespit Çalışması”, “Evde Bakım Projesi” ve “İlköğretim Okulları Sağlık Eğitimi Programı”nda yönetici olarak görev aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde evde bakım hizmetini başlattı.

                  2006’da Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Temel Sağlık İstatistikleri ve Epidemiyoloji Daire Başkanlığında Epidemiyoloji Şube Müdürlüğü görevine atandı. “Ulusal Sağlık Veri Sözlüğü”, “Ulusal Sağlık Göstergeleri Sözlüğü”, “Ölüm Nedeni İstatistikleri” hazırlama çalışmalarına katıldı. Epidemiyoloji Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2007’de Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Organizasyonu Daire Başkanlığı görevine getirildi. 81 ilin afet yönetim birimlerinde çalışan 800 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) personeli ve 8 ülkeden 12 uzmanın katıldığı “Afet Tatbikatı”nı yönetti. 2008’de Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında İstatistik Daire Başkanlığı görevine atandı. “Sağlık İstatistiklerinin İyileştirilmesi Projesinde” ve “Sağlık Bakanlığı Stratejik Planının Hazırlanması Çalışmalarında” yöneticilik yaptı. “Sağlık İstatistikleri Kursu” ile “İl Sağlık Müdürlükleri İstatistik Şube Müdürlerinin Eğitiminde” Yönetici ve Eğitici olarak görev aldı. “SABEM (Sağlık Bilgi Erişim Merkezi)” geliştirilme çalışmalarını yürüttü. İstatistik Daire Başkanı iken Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı.

                 Ağustos 2009’da Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğüne getirildi. Birçok bilimsel toplantı, sempozyum, kurs ve kongreye katıldı. Sayısız makale, bildiri ve Sağlıklı Yaşam, Yerel Yönetimlerde Sağlık Hizmetleri,  Evde Hasta ve Yaşlı Bakımı adlı 3 kitabı yayınlandı. 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 1776 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Diğer Haberler

İsmail HAYAL İsmail HAYAL
BİR ÇINAR: HIFZI KENAN ÇETİNER
H Kenan ÇETİNER H Kenan ÇETİNER
GÜMÜŞ PORTRELER
Hasan PİR Hasan PİR
GÜMÜŞHANE DEĞERLERİNİ TANIYOR
Aydın AKDENİZ Aydın AKDENİZ
GÜMÜŞ YÜREKLİ PORTRELER
M. Nihat MALKOÇ M. Nihat MALKOÇ
İSMAİL HAYAL ve GÜMÜŞ PORTRELER
Hamza ÇAKIR Hamza ÇAKIR
ALTIN KALEMDEN GÜMÜŞ PORTRELER
H. Temel AKARSU H. Temel AKARSU
BAĞDAT CADDESİ
Kenan AYDIN Kenan AYDIN
GÜMÜŞ PORTRELER ve İSMAİL HAYAL
Muzaffer ARSLAN Muzaffer ARSLAN
OKUMAK
Oltan SUNGURLU Oltan SUNGURLU
GÜMÜŞ YÜREK İSMAİL HAYAL
Turan TUĞLU Turan TUĞLU
GÜMÜŞ PORTRELER İÇİN BİR KAÇ SÖZ

SİTE ANKET

Gümüşhane'nin yeni Belediye Başkanı hangi meslekten olsun?


GÜMÜŞHANE'DEN SON HABERLER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Bugün haber eklenmedi.
hermes replica bags, celine boston bags, Replica Louis Vuitton, canada goose outlet toronto factory, Canada Goose Clothing Outlet Uk Canada Goose parka discount Canada Goose small louis vuitton womens azaadsource.com celine crescenttravelclub Moncler hermes birkin outlet celine handbags replica prada outlet bags canada goose cheap celine bags outlet canada goose vest outlet prada replica birkin bag sale trong>Canada Goose Outlet sale