Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof Dr Fuat TOSUN
Prof Dr Fuat TOSUN
1965 yılında Gümüşhane'nin Şiran İlçesi Aksaray Köyü'nde dünyaya geldi. İlkokulu Aksaray Köyü İlkokulu'nda, orta ve lise eğitimini Erzurum Anadolu Lisesi'nde tamamladı.
02 Eylül 2010, 10:56

          1989 yılında GATA Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Stajyer Tabip Teğmen olarak GATA’da 1 yıl görev yaptı. İki yıl süre ile 6. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda (Bandırma) Uçuş Tabibi olarak görev yaptı. 1992–1995 yılları arasında GATA Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı’nda ihtisasını tamamladıktan sonra 2 yıl süre ile Kütahya 100 Yataklı Askeri Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak çalıştı.

          1997 yılında GATA Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanlığı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. 1999 yılında 1 yıl süre ile Pittsburgh Üniversitesi Otolaryngology Head and Neck Surgery Departmanında Ön Kafa Tabanı ve İleri Endoskopik Sinüs Cerrahisi konusunda staj tahsili yaptı. 18 Nisan 2003 tarihinde Doçentlik unvanını aldı. 2009 yılında ise Profesörlüğe yükseltildi. GATA Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanlığında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

          Birçok bilimsel makale ve bildiri sahibidir. Prof Dr Hava Tabip Albay Fuat Tosun evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Halen Özel İlgi sağlık Kurumu’nda KBB Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Bu haber 6342 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Diğer Haberler

İsmail HAYAL İsmail HAYAL
BİR ÇINAR: HIFZI KENAN ÇETİNER
H Kenan ÇETİNER H Kenan ÇETİNER
GÜMÜŞ PORTRELER
Hasan PİR Hasan PİR
GÜMÜŞHANE DEĞERLERİNİ TANIYOR
Aydın AKDENİZ Aydın AKDENİZ
GÜMÜŞ YÜREKLİ PORTRELER
M. Nihat MALKOÇ M. Nihat MALKOÇ
İSMAİL HAYAL ve GÜMÜŞ PORTRELER
Hamza ÇAKIR Hamza ÇAKIR
ALTIN KALEMDEN GÜMÜŞ PORTRELER
H. Temel AKARSU H. Temel AKARSU
BAĞDAT CADDESİ
Kenan AYDIN Kenan AYDIN
GÜMÜŞ PORTRELER ve İSMAİL HAYAL
Muzaffer ARSLAN Muzaffer ARSLAN
OKUMAK
Oltan SUNGURLU Oltan SUNGURLU
GÜMÜŞ YÜREK İSMAİL HAYAL
Turan TUĞLU Turan TUĞLU
GÜMÜŞ PORTRELER İÇİN BİR KAÇ SÖZ

SİTE ANKET

Gümüşhane'nin yeni Belediye Başkanı hangi meslekten olsun?


GÜMÜŞHANE'DEN SON HABERLER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Bugün haber eklenmedi.
hermes replica bags, celine boston bags, Replica Louis Vuitton, canada goose outlet toronto factory, Canada Goose Clothing Outlet Uk Canada Goose parka discount Canada Goose small louis vuitton womens azaadsource.com celine crescenttravelclub Moncler hermes birkin outlet celine handbags replica prada outlet bags canada goose cheap celine bags outlet canada goose vest outlet prada replica birkin bag sale trong>Canada Goose Outlet sale